La Casa de Papel (3.sezon)

La Casa de Papel, Netflix’de yayınlanan İspanyol soygun dizisi, 3.sezonunda 8 bölüm arka arkaya yayınlandı.  Konusundan bahsedecek olursak Profesör eşliğinde bir grup çetenin soygunculuğunu işleyen bir suç dizisidir. Tabii bu isimler onların takma isimleri, La Casa de Papel’in diğer sezonları ne kadar kusursuz görünürken bu sezon için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Yine diğer sezonların bir benzeri olduğu için de olabilir.  Fakat Profesörün de dediği gibi Darphane soygunundan daha zor olacaktır Banka soygunu.  Bu yüzden de filmin sonunda planlarının başarılı olup olmadığı gösterilmiyor.

Filmin içeriğinde feminizm, eşcinsellik, sosyalizm gibi söylem ve sahneler mevcut.  Bazı yerlerin gereksiz kabartılarak sunulması rahatsızlık verebilir.  Bu sezonda İstanbul diye bir karakter yok, Türkiye’nin ismi de geçmiyor. Berlin öldü diye üzülmeyin çünkü; filmin içerisinde fazlasıyla sahneleriyle mevcut.  Eski zamanlar hatırlanarak gösteriliyor ve Berlin’e sıklıkla yer verilmiş.  

3.sezon Tokyo’nun ada hayatından sıkılıp şehre gitmesiyle Rio ona ulaşmaya çalışır.  Birbirlerini telefonla ararlar ve yerleri belirlenir.  Rio, tutuklanır ve işkence görür. Tokyo, Profesöre giderek Rio’nun kurtulmasını ister.  Daha önce Profesör’ün Berlin’le birlikte planladığı Banka soygununu organize ederler. Bu sefer para basmak yerine altın eritirler. Bu sezonda takımda üç yeni isim var, Marsilya, Bogota ve Palermo.  Profesör (Sergio), Müfettiş kadınla (Lizbon) aşk yaşıyor.  Denver, Monica ile evlenip yuva kuruyor. Tokyo ve Rio beraberken iken daha sonra ayrılıyorlar.

Sezonun sonunda Raguel (Lizbon) ve Profesör tartıştıkları sıra da izlendiklerini fark ederler.  Belki de bu sezon en iyi kısım Profesör ve Lizbon’un kaçış sahnesi, birbirlerini sevdiklerini söylemeleri ve kurdukları planlar.  Profesör’ün Raquel (Lizbon)’in öldürüldüğü sanmasıyla dizi biter.  

0 comments on “La Casa de Papel (3.sezon)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: