Cilt Bakımı

Cilt temizliği denilince akla birçok yöntem gelebilir. Yüz maskeleri, peelingler, tonikler, gece ve gündüz kremleri vs. Aynı zaman da doğal besinlerle yapılan binbir çeşit yüz maskeleri bunlar; pirinç, avokado, domates, patates gibi birçok besin öğelerini sayabiliriz. Herkesin cilt tipine göre kullandığı bakım ürünleri ya da evinde yaptığı cilt bakım rutinleri vardır. Yağlı, karma, normal, kuru ve hassas olmak üzere çeşitli yüz tipleri var bunları biliyoruz. Her şeyden önce şunu bilmeliyiz ki her cildin neme ihtiyacı vardır. Yağlı bir cilt bile neme ihtiyaç duyar.

Benim cilt tipim kuru bu yüzden kendi kullandığım ürünlerden ve doğal maskelerden bahsedeceğim. Cilt üzerinde oluşan ince çizgiler ya da solgun yüzlerin temel kaynağı cilt temizliğinin iyi yapılmaması ve yeterince cildin neme doymamasından kaynaklanmaktadır. Öncelikle yüzümüze sürdüğümüz ürünlerin temiz içerikli olduklarına emin olmamız gerekir. Neden? diye sorarsanız eğer şöyle ki; yüz ürünlerinin içerisindeki kimyasallar bizi hasta edebilir aynı zamanda cildimizde tahrişe ve hassasiyete neden olabilir. Öncelikle cilt bakımı için cilt tipimizi bilmemiz gerekir. Benim kuru bir cildim var ve biliyorum ki gerektiği kadar nemlendirmezsem çok cansız görünebilir ve buna göz altları da dahil. Göz altları daha yorgun ve göz çevresindeki çizgiler daha belirgin duruyor. Ben genellikle ürünlerimi Yves Rocher’den kullanıyorum. Farklı markaları da deniyorum ve bana yarayan ürünleri kullanmayı tercih ediyorum.

Peeling

Yves Rocher’nin iki farklı peelingini kullanıyorum. Hem arındıran hem de nemlendiren yeni serisini daha çok beğendim. Arındıran Işıltı Veren Peelingini özellikle T bölgesinde kullanıyorum. Peeling yapmasıyla birlikte aynı zamanda o bölgeye ışıltı kazandırıyor.

Maske

Maskeleri haftada 1 kere yapıyorum. Cildinizin ihtiyacınıza göre eğer nemsiz ise avokadolu, ballı ya da salatalık özlü maskeler tercih edebilirsiniz.

Nemlendirici jel

Her sabah uyandığımda mutlaka yüzümü Yves Rocher’nin Nemlendirici Jeli ile yıkıyorum. Hem nemlendiriyor hem de makyaj kalıntılarını temizliyor. Ciltteki kuru görüntünün gitmesine yardımcı oluyor.

Göz altı Kremleri

Göz altı deyip geçmeyin eğer nemini kaybetmişse erken yaşta yaşlandığınızı düşünebilirsiniz. Halbuki bunun sebebi göz altlarınızın yeterince nemlenmemesinden kaynaklanmaktadır. Bunun için göz altı bantlarıyla birlikte göz altı kremlerini de günlük olarak kullanabilirsiniz. Rossmann mağazasının ürünü olan Rival de Loop markasının göz altı bantlarını bu konuda çok başarılı buluyorum. Rossmann mağazalarında bulabilirsiniz.

Yüz yağı

Haftada bir kere yüz yağı kapsüllerini kullanıyorum. Rossman’dan aldığım Isana Hydra Booster adlı yüz yağını kullanıyorum. 7’li kapsül şeklinde hem de uygun fiyatlı olarak satılıyor.  

Yüz Kremi

Yüz kremi olarak Bee Beauty markasının Hydro Jel Kremini kullanıyorum. Hydro, cildi canlandıran, nemlendiren ve cildin yaşlanmasını engelleyen bir madde olduğu için birçok cilt ürünlerinde mevcuttur. Bee Beauty markasının Hydro Jel Kremi ince yapılı ve cilt tarafından kolayca emiliyor.

Yüz Toniği

Yves Rocher’in Hydra Vegetal adlı yüz toniğini kullanıyorum. Ciltte tonik kullanımının amacı cildi arındırıp aynı zamanda da bakıma hazırlamasıdır. Bu anlamda hoş kokulu aynı zamanda cilde canlılık veren bir tonik diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star